O Plzni

V západočeské metropoli není nikdy nuda. Plzeň proslula jako průmyslové a pivovarnické město, ale poslední roky žije také kulturou. V roce 2015 se stala Evropským hlavním městem kultury. Konají se zde kulturní a hudební festivaly, výstavy, koncerty, divadelní představení. V srdci Plzně najdete řadu kaváren, restaurací i obchodů. Každý rok v květnu město žije Slavnostmi svobody, které připomínají osvobození města americkou armádou.

Hotel v srdci pivovarnického města

Hotel Continental má to štěstí, že ho jeho zakladatelé vystavěli v samotném středu města. Původně byl spojený s městským pivovarem. I dnes můžete v hotelu ochutnat výborné plzeňské pivo, například spodně kvašený světlý ležák, jenž po celém světě proslul jako Pilsner Urquell nebo Pils.

Co v Plzni stojí za vidění?

Katedrála svatého Bartoloměje

Gotický trojlodní chrám stojí na Náměstí Republiky v Plzni, které je od hotelu vzdálené jen 50 metrů. Katedrála byla založena pravděpodobně společně s městem kolem roku 1295. V roce 1995 byla zařazena mezi národní kulturní památky. Katedrále dominuje věž, na kterou můžete vystoupat a z níž je nádherný výhled na město i okolí. 

Plzeňský Prazdroj

Pivovar v Plzni založili a postavili společnými silami právováreční měšťané města Plzně v roce 1842. V tehdejším Měšťanském pivovaru byla uvařena první várka spodně kvašeného ležáku, který následně dobyl celý svět pod jménem Pilsner Urquell. Plzeňský Prazdroj je otevřený návštěvníkům a prohlídkové okruhy potěší pivní fanoušky i milovníky historie.

Pivovarské muzeum

Jako jediné odborné muzeum svého druhu v České republice střeží legendu pivovarnictví. Konkurenci nemá ani co se týká pojetí a šíře expozice. Seznámíte se zde s historií plzeňských hospod, uvidíte sladovnu, hvozd, valečku, ale i laboratoř nebo pivní kuriozity.

Techmania

Plzeňské science center Techmania je v České republice ojedinělým projektem, experimentální stanicí pro zvídavé, která představuje ideální syntézu mezi platformou neformálního vzdělávání a populární turistickou destinací. Cílem Techmanie je napomáhat veřejnosti, zejména žákům, studentům a rodinám s dětmi nacházet a rozvíjet osobní vztah k vědě a technice a v obecné rovině objevovat možnosti lidského poznání.

Plzeňská ZOO

Zoologická a botanická zahrada města Plzně je druhá nejstarší zoo v České republice. Je nejnavštěvovanější turistickou atrakcí Plzeňského kraje a čtvrtou nejnavštěvovanější zoo v České republice.

Divadlo J. K. Tyla

Budova Velkého divadla byla postavená v roce 1902 a patří mezi výhnamné nemovité kulturní památky města. Je živoucím kulturním centrem města i celého Plzeňského kraje. Pokud zatoužíte po kulturním programu, kromě Divadla J. K. Tyla můžete navštívit také Novou scénu.

Zbrojnická 312/8, 301 00, Plzeň
+420 377 235 292
© U nás Plzeň chutná, 2014
Design Beneš & Michl